Державна служба
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Архів матеріалів

Місцеве самоврядування в межах своїх повноважень самостійно. Органи місцевого самоврядування не входять до системи органів державної влади. Федеральний закон «Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації» визначає місцеве самоврядування як визнається і гарантованих Конституцією РФ самостійну і під свою відповідальність діяльність населення за рішенням безпосередньо або через органи місцевого самоврядування питань місцевого значення.

В економічній - комплексний соціально-економічний розвиток муніципального освіти; місцеві фінанси; муніципальна власність, земля, родовища, надра.

У соціальній - громадського піклування; соціальна допомога; загальна і професійна освіта; соціально-культурні заходи; громадський відпочинок; муніципальне охорона здоров'я; санітарний нагляд; охорона пам'яток і місцевих визначних пам'яток.

У господарській - експлуатація технічних систем життєзабезпечення (водопровід, каналізація, утилізація відх ... Читати далі »

Переглядів: 66871 | Додав: nazazaha12 | Дата: 18.08.2009 | Коментарі (4)

Загальні принципи місцевого самоврядування, викладені в Європейській хартії про місцеве самоврядування, закріплюють положення про те, що його органи складають одну з основ будь-якого демократичного, будуючи та їх здійснення забезпечується ефективним, наближеним до людини управлінням.

В основу місцевого самоврядування Російської Федерації покладені наступні принципи: самостійність рішення населенням усіх питань місцевого значення; організаційне відокремлення у системі управління суспільством і державою; різноманіття організаційних форм (так, що обираються населенням самостійно на основі загальнофедеральних принципів з урахуванням місцевих умов органи розрізняються за структурою та формами здійснення місцевого самоврядування в малих містах і селах, на території району великого мегаполісу і т.д.); відповідність повноважень матеріально-фінансових ресурсів, що припускає наявність достатньої економічної бази; відповідальність органів і посадових осіб перед які обрали їх населен ... Читати далі »

Переглядів: 1953 | Додав: nazazaha12 | Дата: 16.08.2009 | Коментарі (0)

Можуть також утворюватися та органи територіального громадського самоврядування: ради мікрорайонів, вуличні, будинкові комітети, спілки, асоціації органів місцевого самоврядування і т.д.

Муніципальні органи є основною ланкою в системі місцевого самоврядування. Вони організують виконання законів та інших правових актів держави, сприяють державним органам, розташованим на їх території, координують діяльність органів територіального громадського самоврядування. Муніципальні органи - це органи місцевих самоврядних територіальних громад, якими вони формуються і перед якими відповідальні за здійснення своїх повноважень. За російським законодавством муніципальні органи (від лат. Municipium, де munis - вага, тягар, тяготи і capio, recipio - беру, приймаю) - це що обирається самоврядування, організовується як у містах, так і в сільській місцевості. Хоча в деяких країнах (наприклад, у США) муніципальними іменуються тільки органи міського самоврядування.

Представницькі орга ... Читати далі »

Переглядів: 941 | Додав: nazazaha12 | Дата: 15.08.2009 | Коментарі (0)

У тій мірі, в якій вони реалізують передані їм повноваження, вони підконтрольні державі. Діяльність органів місцевого самоврядування носить владний характер: рішення, прийняті ними в межах своїх повноважень, є обов'язковими на відповідній території для всіх підприємств, організацій, установ, посадових осіб, громадян, громадських об'єднань.

Держава, визнаючи самостійність місцевого самоврядування в межах його повноважень, бере на себе обов'язок створювати необхідні умови для їх здійснення. У Російській Федерації місцеве самоврядування здійснюється громадянами, які утворюють місцеве співтовариство в межах міських, сільських поселень, територій кварталів, вулиць, будинків та інших місць проживання з урахуванням історичних та інших місцевих традицій. При відсутності сформованого місцевої громади та органів місцевого самоврядування на певній території здійснюється місцеве державне управління.

Система органів місцевого самоврядування являє собою сукупність організаційн ... Читати далі »

Переглядів: 1002 | Додав: nazazaha12 | Дата: 14.08.2009 | Коментарі (0)

Місцеве самоврядування виступає основою народовладдя, на якій поєднуються найвищі інтереси держави з повсякденними сподіваннями, тривогами і прагненнями людей. Громадянин - це спочатку житель і лише потім - учасник політичних відносин. Структура державної влади буде нестійкою без міцної життєздатної системи місцевого само-, керування, тому що майже всі державні рішення, що стосуються інтересів громадян, так чи інакше проходять через місцеві органи. Тому місцеве самоврядування - це самоорганізація населення не на нижчому, а на базовому рівні - там, де воно може зорганізуватися і здійснювати свої повноваження, не звертаючись до держави.

Прийняття Конституції РФ 1993 р. поклало початок новому етапу будівництва системи місцевого самоврядування. У Російській Федерації взяла гору концепція громадського самоврядування, відносить органи місцевих громад до недержавним структурам, з державного управління виділяється муніципальне. Конституційне закріплення знайшло положення про те, ... Читати далі »

Переглядів: 912 | Додав: nazazaha12 | Дата: 13.08.2009 | Коментарі (0)

Послідовники цього напряму розглядали общину як територіальну корпорацію, яка виступає по відношенню до держави як особливої юридичної особи публічного права.

Теоретичні положення про природу і сутності місцевого самоврядування, висунуті в XIX ст., Послужили основою для розвитку сучасних поглядів на організацію демократичної системи управління суспільством. Німецькі вчені трактують муніципальне управління як відносно децентралізована форму державного управління на місцевості. Поряд з цим існують інші погляди. Двоїстість самоврядування, що виражає поєднання самостійності та здійснення державних повноважень у вирішенні місцевих справ, знаходить своє відображення в теорії дуалізму. З можливості трансформації сучасного суспільства в соціальне виходять прихильники реформістських муніципальних концепцій еволюційного перетворення місцевого самоврядування. Політична теорія доводить, що діяльність посадових осіб місцевого самоврядування має громадський, а значить політичний характ ... Читати далі »

Переглядів: 1311 | Додав: nazazaha12 | Дата: 12.08.2009 | Коментарі (0)

У Франції поряд з місцевим самоврядуванням, позначається терміном «decentralisation» - децентралізація, існують і органи управління, що призначаються центральною владою - префекти, супрефекти.

Існуючі моделі місцевого самоврядування відрізняються великою різноманітністю. Французька або континентальна модель характеризується включеністю місцевого самоврядування в ієрархічну систему державної влади, підпорядкованістю вищих органів, які прямо контролюють їх діяльність. Автономність забезпечується передачею повноважень з боку центральних органів держави. Самостійність у визначенні структури органів місцевого самоврядування - елемент, властивий американської моделі. Поширеним типом місцевого самоврядування є англосаксонський. Його основна ознака - відсутність на місцях повноважних представників центрального уряду, що опікає виборні муніципальні органи, що діють самостійно. Тут відсутнє пряме підпорядкування вищестоящим органам; контроль ведеться опосередковано через міністерст ... Читати далі »

Переглядів: 2796 | Додав: nazazaha12 | Дата: 11.08.2009 | Коментарі (0)

У радянський період досвід місцевого самоврядування царської Росії виявився незатребуваним. Ідея муніципалізації відкидалася як буржуазна, не прийнятна для соціалістичної держави, влада якого будувалася за принципом демократичного централізму. До неї звернулися в середині 1980-х рр.., Що було пов'язане з «перебудовою» державного управління, в тому числі і з реформуванням системи місцевих рад. Історичний екскурс ж свідчить, що Росія не знала комунального руху, подібного до західноєвропейського, а процес формування місцевого самоврядування носить багато в чому імпровізаційний характер.

У російському державознавстві питання муніципального управління були предметом дослідження дореволюційних юристів і діячів громадського міського та земського рухів. На даний період відтворення вітчизняного самоврядування місцевих спільнот відносини, що виникають у процесі його здійснення, підпадають під регулювання муніципального права, що є комплексною галуззю державного (конституційного) пр ... Читати далі »

Переглядів: 876 | Додав: nazazaha12 | Дата: 10.08.2009 | Коментарі (0)

У цьому сенсі становище держави як первинного суб'єкта громадського правління, який дав права на самоврядування, не історично. Історія общинного, міського самоврядування сягають корінням у глибину століть: до полісної демократії античного світу, міським і сільським громадам станових держав середньовіччя. Деякі держави фактично зароджувалися з місцевого самоврядування (США, Канада). Разом з тим, виникнення і посилення державної організації не спричинили скасування функцій місцевого самоврядування, яка була інтегрована в загальну систему державного управління.

В основі вчення про місцеве самоврядування лежить думка про те, що населення та утворені ними органи набагато краще можуть самі вирішувати завдання підвищення рівня та якості життя, ефективніше допомагати людям, ніж державні органи, державні чиновники при централізованому управлінні місцевими справами. Місцеве самоврядування дозволяє демократизувати сам процес управління, який забезпечується апаратом, менш бюрократизо ... Читати далі »

Переглядів: 1078 | Додав: nazazaha12 | Дата: 08.08.2009 | Коментарі (0)

Таким чином, управління персоналом держслужби як функція кадрової політики грунтується не тільки на загальнормативний, а й на організаційно-технологічних принципах системності і цілісності, централізації та децентралізації, ієрархічності і субординації, координації, раціональної організації, мінімальної витратність, правової типовості (процесуальної регламентації), стабільності і наступності кадрового складу держорганів.

Модернізація державного управління та підвищення ефективності державно-службової діяльності багато в чому залежать від вирішення загальнодержавних завдань в загальнополітичному та соціально-економічному плані, від правового регулювання в процесі вдосконалення загального та спеціального законодавства, а також від управління державною службою Російської Федерації.

У чому полягають кадрово-політичні та організаційно-правові заходи, що проводяться в системі держслужби Російської Федерації.

БахрахД.Н., Хазанов С.Д. Державна адміністрація, її ... Читати далі »

Переглядів: 1302 | Додав: nazazaha12 | Дата: 07.08.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz