Державна служба
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Архів матеріалів

Державні службовці незалежно від їх посадового становища несуть кримінальну відповідальність нарівні з усіма громадянами Російської Федерації (ст. 4 КК РФ). У Особливої частини Кримінального кодексу РФ посадові злочини, що стосуються в тому числі і державних службовців, пов'язані з такими тяжкими злочинами, як державна зрада, зловживання владою або службовим становищем, перевищення влади або посадових повноважень, недбалість, одержання хабара, службове підроблення, та іншими. За статтями гл. 30 «Злочини проти державної влади, інтересів державної служби та служби в органах місцевого самоврядування» УК РФ держслужбовці, які не відносяться до числа посадових осіб, що залучаються - до кримінальної відповідальності у випадках, спеціально передбачених відповідними статтями.

Матеріальна відповідальність настає за службовий проступок, що заподіяв матеріальний збиток організації (державному органу), і виражається у відшкодуванні винним службовцям заподіяної їм шкоди. Матеріальна в ... Читати далі »

Переглядів: 711 | Додав: nazazaha12 | Дата: 28.07.2009 | Коментарі (0)

При цьому відповідальність за виконання державним службовцем неправомірного наказу (розпорядження) несе підтвердив його керівник. Виняток у таких ситуаціях становлять ті накази (розпорядження), виконання яких тягне за собою порушення адміністративного або кримінального законодавства.

Порядок застосування і оскарження дисциплінарних стягнень встановлено в даний час нормами трудового права. Стягнення накладаються протягом одного місяця з дня виявлення проступку, тобто з дня, коли про це стало відомо керівнику яка його державного службовця. Але пізніше шести місяців дисциплінарні стягнення не накладаються. Дисциплінарні стягнення оголошуються наказом (розпорядженням) керівника. Відомості про них, крім звільнення з державної служби за порушення трудової дисципліни, до трудової книжки не записуються. Ці стягнення знімаються автоматично, якщо протягом року державний службовець не буде піддано новому стягненню, або достроково за рішенням керівника або суду.

Підставою ад ... Читати далі »

Переглядів: 937 | Додав: nazazaha12 | Дата: 27.07.2009 | Коментарі (0)

Головною підставою притягнення до відповідальності є конкретне правопорушення, тобто таке діяння (дія або бездіяльність), яке законодавством, а в ряді випадків іншими нормативно-правовими актами, визнано як шкідливе і / або заборонене. Правопорушення поділяються на злочини і проступки (делікти). Проступки можуть бути адміністративні, дисциплінарні та службові.

Підставою дисциплінарної відповідальності є дисциплінарний проступок, тобто винна порушення службових обов'язків, правил внутрішнього трудового розпорядку, зокрема, трудової дисципліни. Під порушенням дисципліни розуміється невиконання або неналежне виконання з вини державного службовця покладених на нього обов'язків. Посадові особи окремих категорій державних службовців підлягають відповідальності також і за вчинки, морально не сумісні з гідністю і призначенням служби. Статути про дисципліну державних службовців деяких категорій встановлюють відповідальність за негідну поведінку, навіть якщо воно мало місце не при ... Читати далі »

Переглядів: 645 | Додав: nazazaha12 | Дата: 26.07.2009 | Коментарі (0)

Так, кожному держслужбовцю гарантуються: 1) умови роботи, що забезпечують виконання ним посадових обов'язків; 2) грошове утримання та інші виплати; 3) щорічну оплачувану відпустку; 4) медичне обслуговування його та членів родини, у тому числі після виходу на пенсію; 5) перепідготовка та підвищення кваліфікації; 6) обов'язковість згоди на переведення на іншу посаду; 7) пенсійне забезпечення за вислугу років; 8) обов'язкове державне страхування; 9) обов'язкове соціальне страхування; 10) захист його та членів сім'ї від насильства і погроз, інших неправомірних дій у зв'язку з виконанням ним посадових обов'язків. Встановлені також гарантії при ліквідації держоргану або скорочення його штату. Держслужбовцям залежно від умов проходження служби в порядку, встановленому законодавством, надається житлова площа, службовий транспорт або грошова компенсація транспортних витрат та ряд інших матеріально забезпечувальних гарантій і соціальних пільг. Загальні особливості правового статусу держслуж ... Читати далі »

Переглядів: 619 | Додав: nazazaha12 | Дата: 25.07.2009 | Коментарі (0)

Їх правова природа в тому, що вони є юридичними категоріями - правами, що входять у статус громадянина, яких він позбавляється поки перебуває на державній службі.

Обмеження, встановлені ФЗ «Про основи ГС РФ», двоякого роду. Одні обмеження встановлені в формі заборон на період реалізації державними службовцями своїх службових повноважень (ст. 11). Інші обмеження вводяться вже під час вступу особи на держслужбу (ст. 21), тобто відносяться до громадянина, ще не став держслужбовцем, але зберігають свою дію і після того, як громадянин став держслужбовцем. Цей закон встановив наступні обмеження. За ст. 11: а) пов'язані з політичної діяльності - не бути депутатом органів законодавчої (представницької) влади та місцевого самоврядування, не страйкувати, і не використовувати службове становище в інтересах суспільно-політичних об'єднань; б) що переслідують цілі раціонального праці держслужбовців в інтересах служби та недопущення використання службового становища в особистих інтереса ... Читати далі »

Переглядів: 604 | Додав: nazazaha12 | Дата: 25.07.2009 | Коментарі (0)

Зі зміною характеру цих відносин, змінюється і правовий статус держслужбовця (наприклад, підвищення, зниження, тимчасове виконання і т.д.).

Основи правового статусу державних службовців дані в гол. 3 ФЗ «Про основи ГС РФ» (ст. 9-20). Їх складають шість груп державно-службових норм, які визначають: 1) обов'язки, 2) права, 3) обмеження, 4) гарантії, 5) забезпечення, 6) відповідальність держслужбовців. І дійсно, встановлення обов'язків службовця робить необхідним встановлення його прав, а наявність обов'язків і прав породжує різні обмеження, а також потреба в гарантіях, забезпеченні та відповідальності. Разом з тим обов'язки, права, обмеження, гарантії, забезпечення та відповідальність встановлюються зазвичай не персонально для кожного держслужбовця, а для посади, яку він займає. Тому ці групи державно-службових норм мають підпорядковане значення від завдань і функцій державних органів. Норми, що складають основу правового статусу державних службовців, диференціюються на заг ... Читати далі »

Переглядів: 664 | Додав: nazazaha12 | Дата: 24.07.2009 | Коментарі (0)

Разом з тим державою регулюються основи організації муніципальної служби в органах місцевого самоврядування. На цю службу поширюються норми, що відносяться до державної служби, але тільки в тій частині, в якій вони не врегульовані ФЗ «Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації» від 28 серпня 1995 р. і ФЗ «Про основи муніципальної служби в Російській Федерації »від 8 січня 1998 р. На державних і муніципальних службовців поширюється дія законодавства про працю з особливостями, передбаченими законами про них.

Правовою базою для організації та регулювання держслужби і кадрових заходів, як уже зазначалося є ФЗ «Про основи державної служби Російської Федерації» від 31 липня 1995 р. Він визначає основи організації держслужби і правового становища держслужбовця, порядок вступу на службу, умови її проходження, встановлює соціально-правову захищеність держслужбовців, а також елементи кадрової роботи - проведення випробувальних термінів, атеста ... Читати далі »

Переглядів: 948 | Додав: nazazaha12 | Дата: 23.07.2009 | Коментарі (0)

Тут проявляється відмінність держслужби від праці, що відноситься до приватного життя людини (принаймні у вільному суспільстві), де приватно-правові відносини регулюються цивільним законодавством.

До принципів, що визначає демократичну сутність державної служби, належать ті, які постулюють втілення ідеалів соціальної справедливості в державно-службової практиці. У Російській Федерації державна служба будується на принципах, установлених Федеральним законом «Про основи державної служби Російської Федерації» від 31 липня 1995 р. (ст. 5): Таким чином, державна служба Російської Федерації повинна уособлювати собою єдність елементів двох груп. З одного боку - системи правових інститутів, що визначають порядок формування та реалізації цілей і функцій держави і застосування державної влади. А з іншого, - сукупності людей, спеціально підготовлених і професійно зайнятих в держапараті для втілення соціальної ролі держави.

Така єдність надає державну службу параметри соціал ... Читати далі »

Переглядів: 765 | Додав: nazazaha12 | Дата: 22.07.2009 | Коментарі (0)

Соціально-правові основи держслужби утворять офіційно проголошені пріоритети і напрямки суспільного розвитку, відповідні їм настанови і цілі державного будівництва, а також нормативно встановлені принципи та засади організації і функціонування держслужби.

Соціальним початком тут виступають насамперед пріоритети і цінності громадянського суспільства, правової демократичної держави, інтереси, права і свободи людини і громадянина (забезпечення і захист прав і свобод особи, верховенство закону, гласність, демократизм служби тощо). Соціальна роль держслужби, її соціальний статус зумовлені характером суспільно-економічного ладу, політичної системи, типом держави, внутрішнім пристроєм держапарату, характером механізму його функціонування, персональним складом корпусу держслужбовців. Діалектика взаємодії суб'єкта та об'єкта держуправління підпорядковує цілі і завдання державно-службових взаємин потребам і волі соціуму, його первосуб'екта - народу. У кінцевому рахунку ефективність ... Читати далі »

Переглядів: 667 | Додав: nazazaha12 | Дата: 22.07.2009 | Коментарі (0)

Посилення функції служіння людям дозволить надати корпоративній культурі новий імпульс, пов'язаний з якістю соціального обслуговування людей. Виявом цього може стати азбучні для сфери побуту та послуг принцип: «клієнт завжди повинен бути задоволений». Для суспільства було б дуже бажано і корисно, щоб цей принцип мислення був сприйнятий не тільки підприємцями, але і чиновниками держави.

Зрозуміло втілення конституційних ідеалів у повсякденному житті, з огляду на досвід не лише вітчизняної, але й всесвітньої історії та сучасні проблеми російської державності, процес становлення держслужби, що відповідає таким цілям і завданням, буде досить тривалим і тернистим. Дійсність така, що пошук шляхів і нових технологій правового та кадрового забезпечення держслужби Російської Федерації ведеться не завжди, відповідаючи нагальним завданням передових устремлінь громадської думки.

Державна служба являє собою необхідний і важливий елемент структури держави. Вона виконує сполучн ... Читати далі »

Переглядів: 712 | Додав: nazazaha12 | Дата: 21.07.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz