Державна служба
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Архів матеріалів

Управління персоналом держслужби передбачає виконання певного алгоритму дій: планування і прогнозування чисельної потреби держорганів у кваліфікованих кадрах; складання замовлень для освітніх установ; розробка пріоритетів у кваліфікаційних і морально-етичних вимоги для кандидатів на посади, на їх професійної підготовки, навчання та відбору; проведення заходів по оптимізації умов проходження служби, раціональної організації праці службовців; вдосконалення кадрових технологій і методів оцінки службової діяльності; ведення реєстрів і складання резервів кадрового складу держорганів; поліпшення статистичного обліку та звітності; встановлення стандартів службового діловодства; створення банку даних державно-службової інформації, координація науково -інформаційного забезпечення, у тому числі й комунікативних процесів, забезпечення дотримання соціально-правових гарантій; напрямок діяльності з подолання негативних явищ в держапараті; регулювання виконання багатьох інших функцій кадрової ро ... Читати далі »

Переглядів: 722 | Додав: nazazaha12 | Дата: 06.08.2009 | Коментарі (0)

Його можна виразити формулою: Ф = П = О, де Ф-функції, П - повноваження, О - відповідальність. Якщо Ф більше, ніж П, з'являються «завали» у роботі, людина не може впоратися із завданнями. Коли П більше Ф, відкривається грунт для зловживань. У випадку, коли Про більше Ф і П, людина перестає здійснювати певні дії, змінні йому в обов'язок, через острах помилок і покарань за них. Те саме буде і в ситуації, коли Про менше Ф і П, бо тоді народжується згубний почуття безкарності, яке породжене безвідповідальністю.

Кадрова політика та проведені в її розвиток організаційно-правові заходи, як і будь-волевиявлення людей, суб'єктивні за формами, механізмам, технологіям вираження і реалізації. Це багато в чому визначається суб'єктивними діями окремих людей - політичних лідерів, керівників державних органів, залежить від їх способу мислення, особистих симпатій і багато чого іншого. «Кадрове питання» завжди був і залишиться, мабуть, найбільш делікатним управлінським питанням. Тому важли ... Читати далі »

Переглядів: 808 | Додав: nazazaha12 | Дата: 05.08.2009 | Коментарі (0)

Такими заходами, які повинні проводитися в системі держслужби, можуть бути: «зв'язки з громадськістю»; соціальна реклама і пропаганда (від лат. Propaganda - поширення) передового досвіду, широке інформування громадськості про успіхи, досягнутих на державному терені певними органами та їх представниками; дії, спрямовані на створення сприятливого соціально-психологічного клімату в середовищі держслужбовців, формування їх позитивного образу, громадської думки на користь довіри до держави, людям, які обрали своєю професією державну службу суспільству. Кадрово-політичними заходами, що проводяться в державних органах, є установки, якими повинні керуватися кадрові служби. Наприклад, такі установки, як «кадрова політика МЗС полягає в тому, щоб відбувалась ротація дипкорпусу, йшло постійне оновлення персоналу іноземних представництв» або «кадрова політика МВС орієнтує кадрові служби на те, щоб до органів міліції приходили молоді люди, які відслужили в армії». Рекрутування кадрів «секретних ... Читати далі »

Переглядів: 730 | Додав: nazazaha12 | Дата: 05.08.2009 | Коментарі (0)

Їм одноосібно приймаються рішення про призначення на посади та звільнення з них багатьох керівних посадових осіб держави.

Рішеннями Уряду РФ призначаються на посади і звільняються з них заступники федеральних міністрів, керівники та заступники федеральних органів виконавчої влади, крім тих, кого призначає Президент РФ. За рішенням Уряду РФ призначаються члени колегій федеральних органів влади, які не входять до них за посадою.

Безпосереднє керівництво кадрової діяльністю органів державної влади здійснюють керівники їх апаратів. Вони відають усіма питаннями, що стосуються організаційного забезпечення діяльності державних службовців.

Координацією діяльності з реалізації завдань, що випливають з положень ФЗ «Про основи ГС РФ», повинна займатися Рада з питань державної служби при Президенті РФ. Завдання та функції цієї ради визначені цим законом (ст. 26). Встановлено також норма паритетного представництва у її складі вищих органів державної влади Російської ... Читати далі »

Переглядів: 607 | Додав: nazazaha12 | Дата: 04.08.2009 | Коментарі (0)

З числа держслужбовців правоохоронних органів представниками влади зізнаються, наприклад, співробітники міліції, податкової поліції, органів ФСБ. Їх розпорядчі дії (повноваження) можуть поширюватися на громадян і юридичних осіб, організаційно не підпорядкованих їм по службі. Як представники влади співробітники правоохоронних органів наділені правом давати обов'язкові вказівки для цих осіб, застосовувати заходи примусу і т.д. У цьому сенсі посадові особи Збройних Сил представниками влади не є (принаймні, в мирний час і не в умовах надзвичайного стану). Тому, щоб уникнути термінологічної плутанини, поняття «військова служба» слід вживати стосовно до служби в Збройних Силах та військових структурах РФ, тобто перш за все у військах та інших військових формуваннях. Цей підвид військової держслужби можна умовно іменувати військовою службою, яка ділиться по видах і родах військ, підпорядкованих Міністерству оборони та іншим силовим відомствам (війська служби безпеки (ФСБ), внутрішні війс ... Читати далі »

Переглядів: 665 | Додав: nazazaha12 | Дата: 03.08.2009 | Коментарі (0)

До того ж спеціальні закони, що регулюють який-небудь особливий вид державно-службової діяльності, мають більшу силу, ніж ФЗ «Про основи ГС РФ».

Військова служба з ФЗ «Про військовий обов'язок і військову службу»-особливий вид федеральної держслужби РФ у складі частин та установ Збройних Сил, інших військ і військових структур Росії (Прикордонні війська, Внутрішні війська, війська ФСБ, СВР війська, війська ФАПСИ, Залізничні війська , війська цивільної оборони). Питання військової служби регулюються великим військовим законодавством. Військову держслужбу відрізняє від громадянської ряд особливостей, які також властиві деяким видам правоохоронної служби. Ці відмінності характеризуються такими ознаками: а) особливими умовами праці, сполучений з ризиком; б) професійної специфікою; в) службовими обов'язками, в які входять захист життя і здоров'я людей, забезпечення безпеки громадян, матеріальних цінностей; г) наявністю особливих дисциплінарних статутів, положень про дисципліну ... Читати далі »

Переглядів: 612 | Додав: nazazaha12 | Дата: 02.08.2009 | Коментарі (0)

Спеціалізована держслужба виділяється як вид цивільної держслужби в залежності від функціональної специфіки та особливостей компетенції відповідних державних органів, а також необхідного спеціальної професійної освіти для виконання повноважень за відповідними держпосади держслужби (ч. 2 ст. 6 ФЗ «Про основи ГС РФ»). До спеціалізованих видів держслужби відносяться такі, які за своїм предметно-діяльнісного змісту відрізняються низкою характерних особливостей. Ці особливості відображають професійну спеціалізацію державно-службової діяльності по реалізації завдань і функцій, покладених на спеціально утворений для цих цілей держорган. Спеціалізація державно-службової діяльності визначається в залежності від функціональних особливостей держоргану, особливостей предмета ведення та спеціальної професійно-освітньої кваліфікації держслужбовців, необхідної для реалізації їх посадових правочинів, і компетенції, встановленої для даного держоргану. Такі держоргани утворюються спеціальними право ... Читати далі »

Переглядів: 729 | Додав: nazazaha12 | Дата: 01.08.2009 | Коментарі (0)

Державна служба Російської Федерації має багатопланову структуру, яка визначається: За умовою «а» структура держслужби включає два рівноправних з предметів спільного ведення горизонтально-видових рівня: федеральну держслужбу, що знаходиться у веденні РФ, і держслужбу суб'єктів РФ (суб'єктну), що перебуває в їхньому віданні ( п. «т» ст. 71, ст. 72, 73, 76-78 Конституції РФ, ч. 3 ст. 2 ФЗ «Про основи ГС РФ».) Можна було б назвати також близький за змістом діяльності примикає до них рівень муніципальної служби, але чинним законодавством вона виведена за рамки ГС.

За умовою «б» утворюється вертикально-видовий рівень структури держслужби РФ. Організована в держорганах по сферах і галузях держвлади та управління держслужба може бути підрозділена на цивільну та військову. Багатофункціональність і специфічна відособленість діяльності держорганів передбачає підстави, за якими можуть бути виділені і різні підвиди держслужби, які до теперішнього часу склалися або перебувають у стаді ... Читати далі »

Переглядів: 624 | Додав: nazazaha12 | Дата: 31.07.2009 | Коментарі (0)

Виконання держслужбою численних і різноманітних завдань і функцій є підставою її структурної диференціації і спеціалізації за видами професійної державно-службової діяльності. Ця діяльність покликана забезпечувати реалізацію державно-управлінських завдань і функцій, властивих органам державної влади. Держоргани влади з сучасного російського законодавства є єдиною організаційною формою здійснення держслужби. Диференціація держорганів по предмету їх відання, тобто за обсягом і структурі реалізованих державно-владних повноважень і компетенції по галузях і сферах госдеятельності, створює основу для поділу держслужби на види. Питання про види державної служби набуває значення саме через різноманіття державно-службової діяльності, що пов'язано з проблемою модернізації та підвищення ефективності держслужби в процесі її вдосконалення. Розуміння цього питання необхідно перш за все для з'ясування сформованої структури держслужби Російської Федерації а також завдань її оптимізації з метою пр ... Читати далі »

Переглядів: 644 | Додав: nazazaha12 | Дата: 30.07.2009 | Коментарі (0)

Але можуть бути також й інші класифікаційні ознаки, що дозволяють ідентифікувати державних службовців, визначити місце кожного з них у системі держслужби, в ієрархії службових відносин (див. табл. 26).

Класифікація за даними підставах відноситься до всіх державних службовців, тому що кожний з них полягає в певній групі посад, заснованих у державних органах влади. Крім того, важливими критеріями ранжирування держслужбовців є рівень їх професіоналізму і компетентності, готовність і здатність до несення відповідної служби, знання і вміння для виконання завдань різного профілю в рамках певного кола службових обов'язків. Тому далі класифікація держслужбовців може бути продовжена на інших підставах. Виділення психологічного і акмеологічної підстав для створення службово-посадових типологій дозволяє класифікувати держслужбовців за характеристиками прийняття рішень в процесі професійної діяльності. У цьому випадку держслужбовців можна розділити: на осіб, які приймають рішення, що ... Читати далі »

Переглядів: 814 | Додав: nazazaha12 | Дата: 29.07.2009 | Коментарі (0)

« 1 2 3 4 5 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz