Державна служба
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Архів матеріалів

Показниками ефективності цих відносин є зниження відсотка земельних спорів та зростання доходу від використання землі, а також підвищення вартості землі.

Економічні відносини в галузі землекористування є результатом земельної політики. Вибір пріоритетів при розробці державної земельної політики залежить від багатьох факторів, включаючи національні особливості і традиції, забезпеченість країни земельними ресурсами, політичну ситуацію в державі і т. д.

До повноважень федерального органу законодавчої влади в галузі землекористування можна віднести: До компетенції Уряду РФ відносяться: Повноваження органів законодавчої влади суб'єкта Російської Федерації в галузі землекористування наступні: До повноважень органів виконавчої влади суб'єкта Російської Федерації варто віднести: До компетенції органів місцевого самоврядування в галузі регулювання земельних відносин слід віднести: Правовий механізм взаємодії державних і муніципальних органів влади в галузі землекористуван ... Читати далі »

Переглядів: 5510 | Додав: nazazaha12 | Дата: 28.08.2009 | Коментарі (1)

Робочі органи готують проекти правових актів та перевіряють умови, обов'язкові для включення до договорів і угод, виробляють погоджувальні процедури вирішення питань, готують пропозиції щодо вдосконалення механізму взаємодії органів державної і муніципальної влади з питань, що становлять взаємний інтерес.

Договори і угоди підписуються Всі інші договори і угоди набувають чинності після їх затвердження в представницьких органах влади. Документи, що зачіпають права та законні інтереси населення території, набувають чинності після їх офіційного опублікування в засобах масової інформації.

Договори та угоди в обов'язковому порядку повинні визначати джерела фінансування спільних заходів та інших актів взаємодії державних і муніципальних органів влади і встановлювати зобов'язання сторін щодо забезпечення цієї взаємодії матеріально-фінансовими ресурсами.

При здійсненні спільної діяльності шляхом створення державно-муніципальних організацій органи державної і муні ... Читати далі »

Переглядів: 2199 | Додав: nazazaha12 | Дата: 27.08.2009 | Коментарі (0)

Муніципальне управління має властивості більш вузького рівня: управлінське вплив спирається на права, обов'язки та відповідальність органів влади місцевого самоврядування і локалізується в межах місцевого співтовариства, тобто поширюється на населення, яке проживає на території певної муніципальної освіти. Муніципальне управління здійснює функції управління щодо вирішення питань місцевого значення, виходячи з локальних інтересів населення, його історичних, національних та інших особливостей і традицій, реалізуючи закріплені державним правом повноваження.

За ознакою масштабності державне та муніципальне управління як види соціального управління спрямовані на забезпечення життєдіяльності громадян і їхніх організацій як в суспільстві-державі, так і в окремих місцевостях - муніципальних утвореннях (у місті, районі, селі, станиці, аулі, селищі і т.п .). При цьому обидва ці види соціального управління мають особливе призначення і володіють специфічними властивостями та ознаками ... Читати далі »

Переглядів: 7876 | Додав: nazazaha12 | Дата: 26.08.2009 | Коментарі (0)

При недосягнення згоди сторін щодо спірних питань рішення про повернення делегованих повноважень розглядається в суді.

Передача державних повноважень на рівень місцевого самоврядування є одним із способів зміцнення співпраці органів державної влади і місцевого самоврядування в їх взаємодії по здійсненню державного і муніципального управління.

Місцеве самоврядування займає особливе місце в загальній системі управління державою. Воно здійснює зв'язок між державою і населенням. Місцеве самоврядування має всі ознаки влади і насамперед головним - обов'язковістю її рішень для населення, що проживає на території муніципального утворення. Здійснення місцевого самоврядування забезпечується за допомогою реалізації функцій муніципального управління. Для цього муніципальними громадами створюються органи місцевого самоврядування. Будучи невід'ємною частиною загального механізму управління державою, місцеве самоврядування має відмінні риси від органів державної влади, а саме: ... Читати далі »

Переглядів: 2121 | Додав: nazazaha12 | Дата: 25.08.2009 | Коментарі (0)

Органи державної влади реалізують повноваження у сферах загальнодержавного значення, таких як оборона і безпека, внутрішня і зовнішня політика, зовнішньоекономічні відносини, судоустрій і т.д. Органи муніципального управління займаються вирішенням специфічних проблем місцевого співтовариства, як-то: благоустрій території, житлово-комунальне господарство, озеленення і т.д. При цьому, однак не завжди можна цілком певно виділити питання виключно місцевого значення, пов'язані з інтересами тільки жителів конкретного муніципального освіти. Так, до питань місцевого самоврядування відносять народну освіту, що видається не зовсім правильним. За рахунок місцевих бюджетів можна будувати і утримувати освітні установи, оплачувати працю педагогів, але підготовка кадрів, розробка навчальних освітніх стандартів, програм і методик навчання мають державне значення. Такий підхід, очевидно, і повинен лежати в основі розмежування повноважень між органами державної влади та місцевого самоврядування. ... Читати далі »

Переглядів: 974 | Додав: nazazaha12 | Дата: 24.08.2009 | Коментарі (0)

При цьому не допускається делегування повноважень, які віднесені до виключної компетенції законодавчого і виконавчого органів державної влади та змінюють статут суб'єкта РФ, а також забезпечують захист прав і свобод громадян.

При делегуванні державних повноважень органам місцевого самоврядування за законом проект цього закону завчасно направляється представницьким органам відповідних муніципальних утворень для узгодження та мотивованого висновку. Заперечення органів місцевого самоврядування щодо характеру, обсягу делегованих повноважень та порядку їх фінансування підлягають розгляду в комісіях законодавчих органів державної влади.

Державні повноваження органів влади можуть бути делеговані місцевому самоврядуванню за договором, який в обов'язковому порядку повинен відображати: Договір може передбачати висновок на його основі угод між органами виконавчої влади суб'єкта РФ і відповідного муніципального освіти щодо делегування та прийнятті державних повноважень.

... Читати далі »
Переглядів: 982 | Додав: nazazaha12 | Дата: 24.08.2009 | Коментарі (0)

У законах про передачу державних повноважень органам місцевого самоврядування повинна бути обгрунтована доцільність такого делегування та його практична корисність. Делегування державних повноважень не може порушувати або обмежувати права та гарантії місцевого самоврядування, встановлені законодавством Росії.

Делегування державних повноважень здійснюється в інтересах соціально-економічного розвитку муніципальної освіти і території суб'єкта Російської Федерації, з урахуванням можливості і реальності їх здійснення органами місцевого самоврядування. Делегованих державні повноваження не можуть створювати перешкоди для вирішення органами місцевого самоврядування питань місцевого значення та погіршувати соціально-економічне становище муніципального освіти. В процесі делегування державних повноважень повинен дотримуватися принцип гласності, інформованості населення про обсяг делегованих повноважень та їх фінансової забезпеченості.

Органи державної влади у разі делегуван ... Читати далі »

Переглядів: 1012 | Додав: nazazaha12 | Дата: 22.08.2009 | Коментарі (0)

До власних повноважень відносять ті, які визнає за місцевим самоврядуванням держава і які забезпечують самостійне вирішення питань місцевого значення. До державних повноважень відносять ті, які Росія або її суб'єкти делегують місцевому самоврядуванню.

Федеральним законодавством виконання державних повноважень у галузі місцевого самоврядування закріплено за державними органами Російської Федерації і суб'єктів федерації, а також за органами місцевого самоврядування, яким передані або делеговані окремі державні повноваження.

У першому випадку на території муніципального утворення створювалися державні структури, які будуть виконувати державні повноваження. Наприклад, територія Свердловської області була розділена на шість управлінських округів з державною виконавчою владою на місцях. При розподілі на округи враховувалися демографічний, економічний, історичний та адміністративний фактори. Як аргументи на користь такого рішення висувалася необхідність: Основними держа ... Читати далі »

Переглядів: 1118 | Додав: nazazaha12 | Дата: 21.08.2009 | Коментарі (0)

Відповідно до неї основними напрямами державної підтримки місцевого самоврядування є: Сказане не означає повної ізоляції республік, областей та інших суб'єктів Російської Федерації та місцевого самоврядування від участі у вирішенні питань загальнодержавного значення. У законах про місцеве самоврядування ряду суб'єктів федерації виділяються і відповідні питання державного значення, віднесені до спільного ведення Російської Федерації і її суб'єктів. Звернемося, наприклад, до Закону Вологодської області «Про місцеве самоврядування в Вологодської області». У його ст. 61 встановлено: предмети ведення органів місцевого самоврядування включають в себе питання місцевого значення та окремі питання державного значення, передані органам місцевого самоврядування.

До питань державного значення, у вирішенні яких відповідно до законодавства з метою реалізації державних соціальних стандартів беруть участь органи місцевого самоврядування, належать: Органам місцевого самоврядування може пе ... Читати далі »

Переглядів: 988 | Додав: nazazaha12 | Дата: 20.08.2009 | Коментарі (0)

Саме вони здійснюють законодавче регулювання. З окремих питань місцевого самоврядування (система, структура, вибори і т.п.), особливо до їх законодавчої регламентації, рішення приймаються на основі указів Президента РФ. Прикладом тому служить Указ Президента РФ «Про поетапне формування муніципальних органів охорони громадського порядку» від 3 червня 1996 р., що передбачає підготовку законопроектів, пов'язаних з формуванням цих органів поза системою МВС, і рекомендує враховувати положення указу в статутах муніципальних утворень, зокрема про виборність населенням керівників муніципальних органів охорони громадського порядку.

По окремих галузевих питань, що вимагає єдиного підходу на всій території країни, приймаються постанови Уряду РФ і відомчі акти федеральних органів виконавчої влади. Дані нормативні акти цілком грунтуються на прийнятих законах і указах Президента РФ. До таких підзаконних актів відноситься, наприклад, постанова Уряду РФ «Про впорядкування системи оплати ... Читати далі »

Переглядів: 954 | Додав: nazazaha12 | Дата: 19.08.2009 | Коментарі (0)

1 2 3 4 5 »
Форма входу
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz