Державна служба
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 21 » Другий підхід пов'язаний з делегуванням частини державних повноважень органам місцевого самоврядування
Другий підхід пов'язаний з делегуванням частини державних повноважень органам місцевого самоврядування
11:21

До власних повноважень відносять ті, які визнає за місцевим самоврядуванням держава і які забезпечують самостійне вирішення питань місцевого значення. До державних повноважень відносять ті, які Росія або її суб'єкти делегують місцевому самоврядуванню.

Федеральним законодавством виконання державних повноважень у галузі місцевого самоврядування закріплено за державними органами Російської Федерації і суб'єктів федерації, а також за органами місцевого самоврядування, яким передані або делеговані окремі державні повноваження.

У першому випадку на території муніципального утворення створювалися державні структури, які будуть виконувати державні повноваження. Наприклад, територія Свердловської області була розділена на шість управлінських округів з державною виконавчою владою на місцях. При розподілі на округи враховувалися демографічний, економічний, історичний та адміністративний фактори. Як аргументи на користь такого рішення висувалася необхідність: Основними державними повноваженнями в округах стали: соціальна підтримка та зайнятість населення, управління надзвичайними ситуаціями, охорона навколишнього середовища, протипожежна безпека, регулювання земельних відносин та інші повноваження. Зазначені повноваження пов'язані з реалізацією конституційних прав населення або із здійсненням державної соціальної політики, а також включені до списку питань місцевого значення, отже повинні вирішуватися спільно органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Основні недоліки досвіду Свердловської області - це необхідність створення нових управлінських структур, яким буде складно вписуватися в систему управління територією, і подвійність вирішення соціально-економічних проблем.

Другий підхід пов'язаний з делегуванням частини державних повноважень органам місцевого самоврядування.

Делегування державних повноважень органам місцевого самоврядування - це надання органами державної влади Російської Федерації або суб'єкта федерації належних їм повноважень органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

Делегування органами державної влади своїх повноважень органам місцевого самоврядування здійснюється на основі наступних принципів: Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями здійснюється на підставі федерального закону або закону суб'єкта федерації і в межах повноважень, що складають Їх предмети відання або що знаходяться в межах компетенції органів державної влади.

Переглядів: 1118 | Додав: nazazaha12 | Теги: Рішення, Шість, Виконання | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz