Державна служба
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 22 » Державні повноваження можуть делегуватися всіх муніципальних утворень або тільки окремим муніципалітетам
Державні повноваження можуть делегуватися всіх муніципальних утворень або тільки окремим муніципалітетам
11:21

У законах про передачу державних повноважень органам місцевого самоврядування повинна бути обгрунтована доцільність такого делегування та його практична корисність. Делегування державних повноважень не може порушувати або обмежувати права та гарантії місцевого самоврядування, встановлені законодавством Росії.

Делегування державних повноважень здійснюється в інтересах соціально-економічного розвитку муніципальної освіти і території суб'єкта Російської Федерації, з урахуванням можливості і реальності їх здійснення органами місцевого самоврядування. Делегованих державні повноваження не можуть створювати перешкоди для вирішення органами місцевого самоврядування питань місцевого значення та погіршувати соціально-економічне становище муніципального освіти. В процесі делегування державних повноважень повинен дотримуватися принцип гласності, інформованості населення про обсяг делегованих повноважень та їх фінансової забезпеченості.

Органи державної влади у разі делегування своїх повноважень у повному обсязі компенсують органам місцевого самоврядування витрати на їх здійснення і представляють реальні гарантії матеріально-фінансової забезпеченості при вирішенні питання про таку передачу. Органи місцевого самоврядування здійснюють передані їм державні повноваження в тій мірі, в якій ці повноваження забезпечені матеріальними і фінансовими ресурсами. При неповному забезпеченні матеріальними і фінансовими ресурсами делегованих повноважень Органи державної влади приймають рішення з приводу внесених пропозицій або розглядають спірні питання в суді.

Органи державної влади, делегованих повноважень органів місцевого самоврядування, має право здійснювати контроль за їх реалізацією, перевіряти законність і доцільність рішень органів місцевого самоврядування, які приймаються для здійснення переданих повноважень. Орган державної влади має право призупинити рішення органів місцевого самоврядування, прийняте з приводу здійснення делегованих повноважень, у випадку, якщо воно суперечить законодавству.

Органи державної влади для здійснення контролю за делегованими державними повноваженнями має право: Наділення органів місцевого самоврядування окремими державними повноваженнями органів державної влади здійснюється в таких організаційно-правових формах, як: Практика делегування на основі договорів застосовується у ряді суб'єктів Російської Федерації, хоча частково суперечить федеральному законодавству.

Делегування державних повноважень може бути разовим, на певний строк або безстроковим. Наприклад, до разовому слід віднести надання муніципального житла військовослужбовцям, працівникам податкових служб та іншим категоріям державних службовців; до термінового-надання безкоштовного проїзду на муніципальному транспорті окремим категоріям громадян, забезпечення виплати допомоги громадянам, які мають дітей; до безстрокового - державну реєстрацію актів цивільного стану, виконання завдань паспортно-візової служби, військовий облік громадян та ін

Державні повноваження можуть делегуватися всіх муніципальних утворень або тільки окремим муніципалітетам.

Основною формою делегування державних повноважень є делегування за законом.

Переглядів: 1012 | Додав: nazazaha12 | Теги: Корисність, Доцільність, Повноважень | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz