Державна служба
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Серпень » 25 » Місцеве самоврядування займає особливе місце в загальній системі управління державою
Місцеве самоврядування займає особливе місце в загальній системі управління державою
11:21

При недосягнення згоди сторін щодо спірних питань рішення про повернення делегованих повноважень розглядається в суді.

Передача державних повноважень на рівень місцевого самоврядування є одним із способів зміцнення співпраці органів державної влади і місцевого самоврядування в їх взаємодії по здійсненню державного і муніципального управління.

Місцеве самоврядування займає особливе місце в загальній системі управління державою. Воно здійснює зв'язок між державою і населенням. Місцеве самоврядування має всі ознаки влади і насамперед головним - обов'язковістю її рішень для населення, що проживає на території муніципального утворення. Здійснення місцевого самоврядування забезпечується за допомогою реалізації функцій муніципального управління. Для цього муніципальними громадами створюються органи місцевого самоврядування. Будучи невід'ємною частиною загального механізму управління державою, місцеве самоврядування має відмінні риси від органів державної влади, а саме: У цих умовах формування російської державності місцеве самоврядування визнається самостійною владою, похідною від державної, що діє з дозволу держави і в рамках державних законів.

Визначення предметів відання органів місцевого самоврядування відбувається як за рахунок пропозицій населення відповідної території, так і в руслі єдиної державної політики. Держава покладає на органи місцевого самоврядування право і обов'язок відповідально виконувати частину громадських справ самостійно і ряд державних функцій з передачею або делегуванням повноважень щодо прийняття від імені держави загальнообов'язкових рішень.

Таким чином, муніципальне управління - це діяльність органів місцевого самоврядування, спрямована на задоволення суспільних інтересів, що здійснюється у визначених законом формах; організований процес керівництва, регулювання і контролю з боку органів місцевого самоврядування за розвитком суспільного життя на даній території.

Державне та муніципальне управління розрізняються не тільки тим, що здійснюються на різних рівнях організації влади, а також відрізняються за цілями, завданнями, суб'єктам та об'єктам управління, реалізованим функцій, повноважень та управлінським технологіям і процедур. У рамках державного управління реалізуються функції управління в різних сферах суспільної життєдіяльності: політичній, економічній, соціальній і т.д. Державне управління в широкому розумінні характеризує всю діяльність держави з організ впливу з боку спеціальних суб'єктів права на суспільні відносини, тобто це практична діяльність органів державної влади в масштабах всього суспільства.

Переглядів: 2091 | Додав: nazazaha12 | Теги: Самоврядування, Повноважень, Рішення | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Пошук
Календар
«  Серпень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Архів записів
Друзі сайту
Copyright MyCorp © 2024Зробити безкоштовний сайт з uCoz